Zalety i wady desek tarasowych

Taras to miejsce, gdzie człowiek pragnie wypocząć. Takie miejsce powinno kojarzyć się ze spokojem, czystością, łagodnością, oraz wszystkim tym, co sprzyja harmonii. Niedopuszczalne jest, aby wchodząc na taras wbić sobie np. drzazgę w stopę ze źle oheblowanej deski, lub stając na kamiennym tarasie krzyczeć wniebogłosy, że podłoga jest okropnie zimna. Taras ma zachęcać, nie odpychać. Taras ma stwarzać wrażenie przyjemności, mamy do niego tęsknić, a nie wzdrygać się przez wejściem na tarasową podłogę. 

Montaż tarasowych desek kompozytowych

deska kompozytowa na tarasDeska kompozytowa na taras montowana jest specjalnie po to, aby użytkownik takiego miejsca poczuł jego komfort. I to nie przez jeden dzień, tydzień, czy nawet rok. Tarasowa deska kompozytowa jest produktem trwałym. Nie wymaga troski o ciągłe odnawianie. Nie wymaga także zwykłego malowania, a wyglądem trudno ją odróżnić od zwykłej deski drewnianej. Jest bardzo popularna i z łatwością wypiera tradycyjne drewno. Układanie desek kompozytowych na tarasach nie sprawia trudności, jednak warto pamiętać, że i one nie są bez wad. Jeśli ktoś lubi ciągle przesuwać meble tarasowe, może je zarysować. Deski kompozytowe nie są odporne również na wysokie temperatury (w tym działanie gorącego tłuszczu). Należy zatem uważać z grillowaniem na tarasie. Ale skoro taras ma służyć wyłącznie wypoczynkowi, a nie szalonym imprezom połączonym z grillem, wtedy nie należy się martwić. Wytrzymają bardzo długo.

Montowanie desek kompozytowych nie wymaga izolacji. Kładzie się je bezpośrednio na betonie. Dlatego wylewka powinna być idealnie równa, aby i deska równo i na całej powierzchni do niej dolegała. Jedyny kłopot jaki deski mogą sprawić przy montażu, to dopasowanie ich do nietypowych miejsc, ponieważ mają one specjalnie wyprofilowane krawędzie.