Wady i zalety systemu erp

Na każdy plus mojej pracy jestem w stanie znaleźć co najmniej dwa minusy. Przede wszystkim plusem jest wypłata – zarabiam tyle, co cała reszta mojej rodziny razem wzięta. Idące na to minusy – siedzę w pracy dwa razy dłużej, niż ktokolwiek inny. Dwanaście godzin dziennie wliczając soboty – czy to jest tego warte?

System erp jest pożądany na rynku

system erpWiedziałem na co isę piszę – specjalistów od erp e commerce jest w kraju niewielu, więc jak już jakiegoś dorwą to wymuszają od niego wybitnie długi czas pracy, co oczywiście sowicie wynagradzają. Nieraz już zastanawiałem się na zmianą pracodawcy, ale u wszystkich są zbliżone warunki. Nie sądziłem, że system erp jest aż tak bardzo pożądany na naszych rynkach. Raczej nastawiałem się na jakieś proste i nieskomplikowane tworzenie oprogramowania, coś w stylu erp dla budownictwa czy mniejszych firm. Okazało się, że obsługujemy prawdziwe kolosy, ogromne korporacje i koncerny. Dość szybko zorientowałem się co się tak naprawdę tutaj wyrabia – nie tworzyliśmy wcale programów dla naszych firm. Zleceniodawcami były zwykle firmy z zagranicy. Zamiast płacić swoim specjalistom od open erp za pracę zgodnie z ich stawkami, postanowili zatrudniać nas i płacić nam grosze. To oczywiście nie były grosze w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale jeśli miałbym porównać swoją pensję do osoby zajmującej się tymi samymi obowiązkami na zachodzie, to byłby to niewyobrażalnie mały pyłek przy wielkim kolosie.

Postanowiłem się zwolnić i poszukać pracy w Anglii – w końcu na całym świecie programuje się w tym samym języku, powinienem jakoś się z nimi porozumieć.