Naczynka do yerba mate – co trzeba mieć?

Przez długi czas nie byliśmy fanami yerba mate, jednak w końcu się przekonaliśmy. Jest tyle różnych smaków tego naparu, że spokojnie każdy może znaleźć dla siebie wersję. Poza tym przemówiła nam do rozsądku lista właściwości, jakie ma yerba mate. Przede wszystkim działa ona pobudzająco, ale nie tak nagle jak jak kawa.

Naczynka do yerba mate – jakie będą najlepsze?

naczynka do yerba mateOsoby więc, które nie lubią kawy albo ich organizm już nie chce jej tolerować, mogą sięgnąć po naczynka do yerba mate. Warto zawsze próbować nowych rzeczy. Z pewnością taką odmianą będzie także miód manuka zamiast zwykłego miodu. Ponoć ma także doskonale właściwości w porównaniu z tym zwyczajnym miodem lipowym na przykład. Jeśli chodzi o wyposażenie dla tych, co chcą skosztować naparu z ostrokrzewu paragwajskiego, kluczowa jest tutaj bombilla. Nie trzeba inwestować w całe zestawy yerba mate. Sklep internetowy na pewno będzie nas do tego zachęcał, ale nie jest to w żadnym razie konieczne. Chodzi tylko o to, aby mieć przez co pić, bo napar jest bogaty w różne pływające liście i dodatki. Nie da się go pić bez tej specyficznej słomki. Może być ona metalowa albo bambusowa. My używamy bambusowych, ale one się szybciej zużywają i trudniej je czyścić. Może więc się okazać, że korzystniej będzie zakupić metalową.

Nie potrzeba jednak wyposażać się w tak zwaną tykwę, w której tradycyjnie pity jest napar. Równie dobrze można go sobie przygotować w zwykłym dużym kubku. Jest on zaś na pewno dużo łatwiejszy do czyszczenia niż specyficzne naczynie do yerby. Na początek zresztą nie warto kupować wszystkiego.